03 август 2018 | Кафе пауза

Сексуална астролошка компатибилност: Бик и Бик

Кога првпат ќе се здогледаат двајца Бикови, помеѓу нив веднаш се јавува физичка привлечност и многу сензуалност.
Датум: 03 авг 2018
, Автор:

Разладете го пеколно загреаниот автомобил без клима и за само 10-тина секунди

Нема понепријатно чувство од седнување во автомобил што бил изложен на пеколното летно сонце.

Оваа кампања со 8-годишно девојче со двојна ампутација ќе ве натера да чувствувате многу емоции

Таа е вистинска инспирација за целиот свет, како и доказ дека соништата се остваруваат без разлика на пречките на патот...

3 филмски премиери што едвај чекаме да ги гледаме во август

Во текот на август ќе имаме можност да гледаме одлични филмови кои вклучуваат мутантски способности, хорор мистерии и епски авантури во текот на последната ледена доба.

Одберете една од овие слики и добијте ја вашата порака за овој викенд

Позитивниот став може да биде одлична мотивација за промена.

7 моќни чувства што ги доживуваат само емпатите

Ако и вие сте емпат, тогаш големи се шансите да се пронајдете во секоја од следните точки.

Кафе со желе

Интересен рецепт за љубителите на кофеинот

Облаци над Кина го освојуваат небото на најромантичен начин

Дали некогаш сте легнале на трева, сте погледнале во сино-белото небо и сте обидувале да наоѓате познати форми во облаците?

Кога сонцето ќе ви „удри“ во глава: 5 начини за справување со сончаница

Сончаницата е сериозна здравствена состојба што настанува по изложување на вашата глава на сончевата топлина.

Мајка објаснува како „досадната“ порака што му ја испратила на сопругот, му го спасила животот на нивното бебе во сообраќајка

Една медицинска сестра од Тенеси споделила кошмарна приказна за сообраќајната несреќа на нејзиното семејство, којашто докажува дека родителите во секој момент мораат да мислат на заштитата на децата.

30 брутални вистини коишто треба да ги знаете за карактерот на Стрелците

Праведноста е главната преокупација во животот на Стрелците, а нивната голема желба за патување може да значи дека честопати ќе го напуштаат нивниот роден крај, за да го истражуваат светот.