Облаци над Кина го освојуваат небото на најромантичен начин

Облаци над Кина го освојуваат небото на најромантичен начин

Дали некогаш сте легнале на трева, сте погледнале во сино-белото небо и сте обидувале да наоѓате познати форми во облаците? Ако ова е нешто во што уживате, тогаш ќе бидете позитивно изненадени од следниве фотографии! На 28-ми јули 2018 година, луѓето од Шаоксинг во провинцијата Џејџенг биле воодушевени од небото над нивната глава. Облаците, во форма на луѓе, делувале изгубено во бакнеж над хоризонтот. Погледнете го овој краток момент во времето, кога облаците се прегрнале на небото…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар