13 јануари 2019 | Кафе пауза

Што значи кога вашиот пулс е повисок или понизок од нормалната граница?

Бројот на отчукувања на срцето во минута е различен за секого, но најчесто е помеѓу 60 и 80 удари во минута.

Како да ја намалите големината на вашиот желудник?

Желудникот е еластичен, мускулест орган и кога во него внесуваме поголема количина храна или течности, тој може да се прошири.

Древната мудрост на еден тибетски свештеник: Приказна што ќе ви помогне да се справите со нервозата

Неверојатна приказна што ќе ве натера да ја сфатите важноста на смиреноста и трпеливоста.

Доколку сте пушач, овие намирници ќе ви помогнат да ги исчистите вашите бели дробови

Доколку не можете да се откажете од пушењето, постојат намирници што ќе ви помогнат да ја намалите штетата предизвикана од цигарите.

Совети од фенг шуи што ќе ви помогнат да привлечете повеќе пари во вашиот живот

Фенг шуи не се однесува само на распоредот на предметите во домот, туку и на вашиот однос кон животот.

Најсреќниот месец во 2019-та година за секој хороскопски знак

Иако среќата е релативна, вашиот хороскопски знак може да ви каже кој месец од годината ќе биде најдобар за вас.

5 совети што ќе ви помогнат конечно да ги исполните вашите фитнес цели

Поголемата физичка активност или слабеењето се едни од најчестите новогодишни одлуки, но понекогаш се и најтешки за остварување.