24 април 2018 | Кафе пауза

Фотографии од животот на кралицата Елизабета II кои го покажуваат создавањето на модерната историја

Историска фото-ретроспектива на 65-годишното владеење на кралицата Елизабета II.

7 старомодни совети за одржување на вистинско пријателство

Потсетете се како некогаш се одржувале пријателските односи и започнете да ги применувате тие начини.

4 правила за нега за фарбаната коса секогаш да изгледа совршено

Промената на бојата на косата значи и дека мора да се воведат нови навики за нејзина нега.

Погледнете ги прекрасните тетратки на овој талентиран авантурист

Дури и денес многу луѓе користат тетратки како потсетници, за запишување важни дати, идеи и други важни информации...

Љубовно писмо до мојата душа

Те сакам. Те сакам уште од денот кога дојде на оваа Земја...

Што ќе се случи ако престанете да пиете пилули за контрацепција по долгогодишна употреба?

Денес пилулите за контрацепција не се користат само за заштита од несакана бременост, туку и за регулирање на некои хормонални проблеми.

Како да развиете емпатија кон колегата што не ви се допаѓа?

За да си помогнете во ваква ситуација, најпрво преиспитајте го својот став, па пристапете поинаку на проблемот.

7 нешта што треба да ги знаете за вашиот пријател Бик

Тврдоглавоста на Биковите не треба да се карактеризира како негативна особина, туку напротив, како предност.

8-те најмистериозни смртни случаи во Холивуд

Холивуд е полн со светла, гламур, ѕвезди и драма, a понекогаш и смрт. Но смртта во Холивуд не може да помине без внимание.

6 нешта што не смеете да ѝ ги кажете на личност што посвојува дете

Можеби вашата пријателка ви кажала дека ќе посвојува дете и вие се разбира сте пресреќни.

Што носи сезоната на Бикот за секој хороскопски знак?

Без разлика кој е вашиот хороскопски знак, секој ќе ги чувствува ефектите на тврдоглавиот Бик до 20-ти мај.

Храна за вашата кожа: Смуди од кељ

Кељот е мултивитаминско чудо што помага при обновување на кожата, како и при задржување на нејзината цврстина
12