Храна за вашата кожа: Смуди од кељ

Кељот е мултивитаминско чудо што помага при обновување на кожата, како и при задржување на нејзината цврстина

Потребни состојки:
  • 100 грама свежи листови кељ
  • 200 милилитри свежо исцеден сок од јаболка
  • 1 стапче целер
  • 1 кафена лажичка лимонов сок
  • Неколку коцки лед
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и матете додека не добиете густ пијалак.

Пробајте го и овој рецепт за добар почеток на денот: Зелено холивудско смуди за убавина, здравје и добра линија!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар