Погледнете ги прекрасните тетратки на овој талентиран авантурист

Дури и денес многу луѓе користат тетратки како потсетници, за запишување важни дати, идеи и други важни информации. Но, овој уметник ги користи тетратките за да создава навистина неверојатна уметност.

Поранешен инженер ги забележува своите патувања на многу креативен начин

Хосе Нарања создава неверојатни ремек-дела од празните тетратки. Тие се исполнети со неверојатни илустрации и белешки од неговите патувања околу светот. Неговите тетратки се мали уметнички дела и ги создава користејќи водени бои, пенкала, фотографии, марки, текст и цртежи.

Поранешен инженер ги забележува своите патувања на многу креативен начин

Многу години Хосе бил воздухопловен инженер, но подоцна решил да го промени својот живот, па дал отказ и целосно им се посветил на патувањето и на уметноста.

Поранешен инженер ги забележува своите патувања на многу креативен начин

Неговата страст за ова хоби се родила во 2005-та година. Иако е тешко да се верува, Хосе никогаш не посетувал часови по цртање или уметност, а неговите дела сепак се совршени.

Поранешен инженер ги забележува своите патувања на многу креативен начин

Веќе има направено околу 12 тетратки. Неодамна почнал и самиот да ги укоричува за да ги направи полични.

Поранешен инженер ги забележува своите патувања на многу креативен начин

Ако сакате да држите во раце некое од неговите дела, можете да ги купите, а засега, уживајте во фотографиите од неговата уметност.

Поранешен инженер ги забележува своите патувања на многу креативен начин

Поранешен инженер ги забележува своите патувања на многу креативен начин

Продолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар