нервоза | Кафе пауза - Part 2

Немојте да ги игнорирате: 3 скриени симптоми на сезонските алергии

Сезонските алергии можат да го нападнат секого, секаде и во кое било време.

12 психолошки трикови за поголема самодоверба

Секојдневно се најдуваме во ситуации кога сакаме да имаме поголема самодоверба или да бидеме помалку подложни на нервозата и стресот.

7 суптилни начини на кои флертуваат срамежливите луѓе

Трикот е да обрнете внимание на малите, незабележливи детали.

Како да се ослободите од постојаното чувство на нервоза?

Постојат многу моменти во нашиот живот кога го имаме тоа непријатно нервозно чувство во нашиот стомак.

7 знаци дека пиете премногу кафе

Доколку се сомневате дека во текот на денот пиете повеќе кафе отколку што треба, проверете кои се негативните последици од прекумерното уживање во магичниот напиток.
Датум: 17 јан 2016

8 новогодишни совети против стрес

Неколку совети кои ќе ви помогнат релаксирано да ги дочекате новогодишните празници.
Датум: 29 дек 2015

Што значи „дебелеење на нервна база“?

Фразата со која често кажуваме што е причината за некој наш проблем со чувствата или состојбата во која се наоѓаме, гласи: „Сè е тоа на нервна база“.

Што му предизвикува стрес на секој од хороскопските знаци и како тие се справуваат со него?

Стресот е проблем со кој се соочува секој човек. Еве што го предизвикува и како секој хороскопски знак се справува со него.

Еве како да го преживеете патувањето со најдобрите пријатели!

Патувањата со најдобриот пријател или пријателка не се толку лесни колку што изгледаат...

9 знаци кои укажуваат на тоа дека сте под преголем стрес

Следниве 9 знаци укажуваат на тоа дека нивото на стрес во вашиот живот е прилично високо, па е време да застанете и здивнете на момент.

20 експертски тактики за справување со тешки луѓе

Сакале ние или не, во животот наидуваме на секакви типови на луѓе. Но факт е дека не е можно да се најде разумно решение за ниту еден проблем кога се зборува со неразумни луѓе.

Предупредувачки знаци дека врската ве депримира

Ако наместо убави моменти, вие ги забележувате следниве знаци на депресија, тогаш треба да си ја ставите врската под огромен знак прашалник.