16 март 2016 | Кафе пауза

Љубовни грешки кои дури и најинтелигентни жени ги прават

Постојат одредени постапки и чекори во љубовниот однос на кои не е имуна ниту една жена, без разлика колку е паметна, мудра или силна.

Куче и був се најдобри пријатели кои не можат да живеат еден без друг

Тешко е да замислите дека куче и був би можеле да станат најдобри пријатели.
Датум: 16 мар 2016

12 психолошки трикови за поголема самодоверба

Секојдневно се најдуваме во ситуации кога сакаме да имаме поголема самодоверба или да бидеме помалку подложни на нервозата и стресот.

Коктели од 3 состојки кои секој може да ги направи

Постои златен однос за правење совршени коктели, а потребни се само три состојки.
Датум: 16 мар 2016

Погледнете го мачето кое изгледа како да е облак

Запознајте го Скај кое е само 5% маче, а 95% крзно...

Што треба да знаете за 5-те најголеми европски градови пред да ги посетите?

Најдобриот водич за патување најчесто доаѓа од непрофесионалните извори како што се пријателите или познаниците.

Главната причина поради која домашните работи се штетни за вашите деца

Не постои доказ дека каква било домашна работа ќе ги поправи образовните перформанси на учениците од основните училишта.
Датум: 16 мар 2016

Топли илустрации за бескрајната љубов кон вашите најмили кои ќе ви го стоплат срцето

Семејството е радост и неисцрпен извор на позитивна енергија.
Датум: 16 мар 2016

Дали научниците конечно ја решија мистеријата на Бермудскиот триаголник?

Напредок во разрешувањето на една од најголемите мистерии од минатото, но и од сегашноста.

Неколку причини поради кои треба да им бидеме благодарни на нашите бивши

Минатите љубовни врски носат големи лекции за иднината!

Мајка Тереза: 15 цитати кои ќе ни помогнат да станеме подобри луѓе

Нејзиното име засекогаш ќе остане синоним за несебичноста, добротата, пожртвуваноста, искреноста и хуманоста.
12