Куче и був се најдобри пријатели кои не можат да живеат еден без друг

Тешко е да замислите дека куче и був би можеле да станат најдобри пријатели. Тоа е додека не ги видите овие неодоливи фотографии од германскиот овчар Инго и бувот Полди, чие име го избрала професионалната фотографка од Германија, Тања Бранд. Не можете да ги натерате животните да позираат така ако тие самите не се чувствуваат пријатно и не живеат во целосна хармонија еден покрај друг. Погледнете колку синхронизирано делуваат тие. Неверојатно, се согласувате?

(6)-kuche-i-buv-se-najdobri-prijateli-i-ne-mozhat-da-zhiveat-eden-bez-drug-kafepauza.mk (5)-kuche-i-buv-se-najdobri-prijateli-i-ne-mozhat-da-zhiveat-eden-bez-drug-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар