Погледнете го мачето кое изгледа како да е облак

Погледнете го мачето кое изгледа како да е облак

Крзненото топче по име Скај (Sky) не само што ги има едни од најубавите небесно сини очи, туку изгледа и како еден голем бел облак, па може да се каже дека е буквален превод на своето име. Скај припаѓа на расата рагдол мачки кои се карактеризираат со сини очи, нежно и меко крзно и весел темперамент. Неговата сопственичка се шегува дека Скај е само 5% маче, а 95% крзно, и дека неговата маса е иста колку масата на едно Орео колаче. Како и да е, сите можеме да се согласиме дека мачето Скај е 100% слатко.

Погледнете го мачето кое изгледа како да е облак


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар