Ѕвезденото небо над Јосемити

Ѕвезденото небо над Јосемити

Јосемити без сомнение е едно од најневеројатните места на планетата. Овој национален парк со години наназад привлекува огромен број фотографи и артисти кои се обидуваат да ја пренесат неговата убавина во своите дела. Еден од тие артисти е и Шон Ридер кој скоро 2 години ги фотографирал Јосемити и Хај Сиера.

Ѕвезденото небо над Јосемити Ѕвезденото небо над Јосемити Ѕвезденото небо над Јосемити Ѕвезденото небо над Јосемити Ѕвезденото небо над Јосемити

Фотографиите на Шон Ридер се навистина неверојатни. По 2 години работа, тој конечно го составил своето тајмлапс видео.

Шон вели: „Се надевам дека ова видео ќе ги инспирира сите да излезат надвор и да ги истражуваат природните убавини, особено магичните места како Националниот парк Јосемити и Хај Сиера.“

Погледнете ја неговата визија на неговиот дом во наредново видео. Вклучете ја HD-опцијата на видеото, пуштете го на цел екран, притиснете плеј и на неколку минути отпатувајте во еден неверојатен свет. Уживајте!


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар