Астрологијата и идеалниот подарок

Секој знак во зодијакот сака различни работи, токму затоа прочитајте што сакаат вашите блиски за следниот пат да го одберете идеалниот подарок за нив.

Астрологијата и идеалниот подарок

Овен

Луѓето родени во овој знак се храбри, сакаат предизвици и им се потребни нови искуства.

Доколку имате многу пари: без размислување купете му црвен спортски автомобил.

Доколку можете да си дозволите да потрошите повеќе: купете му сет енциклопедии.

Доколку сакате да поминете евтино: карти за концерт, спортски натпревар, однесете го на пирсинг и слично.

Бик

Тврдоглави, но уметнички настроени, обожаваат да пеат и да сликаат.

Доколку имате многу пари: купете му скапа уметничка слика или изненадете го со карти за турнејата на неговиот омилен музички бенд.

Доколку можете да си дозволите да потрошите повеќе:претплатете го годишно на некое интересно списание од странство кое го обожава.

Доколку сакате да поминете евтино:интересен парфем, незаборавна вечера, прстен…

Близнаци

Две личности во едно тело, повеќе сакаат да размислуваат отколку да чувствуваат, обожаваат техника и секогаш се добро информирани.

Доколку имате многу пари: платете им интернет со најголема брзина за наредната година. Исто така можете да му купите лаптоп или смартфон.

Доколку можете да си дозволите да потрошите повеќе: купете им софтверска апликација за организирање на денот.

Доколку сакате да поминете евтино: интересно пенкало, сложувалки, претплата за модно списание

Рак

Сака да се грижи за другите, однадвор делува недофатливо, но однатре е мек како колаче.

Доколку имате многу пари: апартман на море или куќичка покрај езеро или река

Доколку можете да си дозволите да потрошите повеќе: збирка романтични романи кои ќе го излудат

Доколку сакате да поминете евтино: книга со рецепти

Лав

Како што викаат родените во знакот лав, единствено што повеќе сакаат од злато е власт.

Доколку имате многу пари: изнајмете апартман во Монако со фантастичен поглед од балконот и организирајте интимна вечера.

Доколку можете да си дозволите да потрошите повеќе: целодневен третман на козметичар и останатото време на шопинг, нормално на ваша сметка.

Доколку сакате да поминете евтино: џебно огледало, друштвена игра…

Девица

Обземена од деталите и во потрага по совршенството.

Доколку имате многу пари: вработете ѝ куќна помошничка за една година, за да може да ѝ приговара во стилот „Што е оваа прашина под креветот?“

Доколку можете да си дозволите да потрошите повеќе: купете ѝ книги за домаќинство, здравје и чиста средина.

Доколку сакате да поминете евтино: ароматични масла или средства за хигиена

Вага

Сака мир и спремна е на сè за да избегне кавга, но токму нејзината потреба за помирување ја прави неодлучна.

Доколку имате многу пари: огромна мека фотелја по можност со опција за масажа и потпирање на нозете.

Доколку можете да си дозволите да потрошите повеќе: мултимедијална енциклопедија или викенд во спа-центар.

Доколку сакате да поминете евтино: Вагата најмногу ќе ве цени доколку ѝ дадете нешто од себе. Затоа потрудете се да бидете оригинални.

Скорпија

Тие се страсни, со променливо расположение и никогаш не забораваат. Кога станува збор за подароците или ги обожаваат или ги мразат, средина нема.

Доколку имате многу пари: купете ѝ сет за криминални истражувања или однесете ја на егзотично патување.

Доколку можете да си дозволите да потрошите повеќе: купете ѝ некое оригинално и уникатно брендирано парче облека.

Доколку сакате да поминете евтино: добра книга со мистериозен заплет

Стрелец

Обожава да соли памет, да учи, да патува и да суди.

Доколку имате многу пари: пат околу светот

Доколку можете да си дозволите да потрошите повеќе: курс по некој странски јазик или летање со параглајдер

Доколку сакате да поминете евтино: стрипови, целодневена организирана прошетка во негово име или добра книга

Јарец

Конзервативен и спокоен, жеден за моќ и позиција.

Доколку имате многу пари: веќе разработена фирма 🙂

Доколку можете да си дозволите да потрошите повеќе: Дајте му пари да ги инвестира.

Доколку сакате да поминете евтино: интересна вратоврска, каса во форма на прасе…

Водолија

Луд генијалец кој се обидува да го промени светот.

Доколку имате многу пари: туристички лет во вселената

Доколку можете да си дозволите да потрошите повеќе: водич за правење вистински робот и делови за него

Доколку сакате да поминете евтино: донација во некоја организација од нејзино/негово име

Риби

Тоа се луѓе кои живеат во магичен свет, градејќи кули до облаците со желба да ги спасат сите.

Доколку имате многу пари: имот во Франција со насади на грозје и разработена винарија

Доколку можете да си дозволите да потрошите повеќе: платете за изработка на веб-сајт за креативно да се искажува.

Доколку сакате да поминете евтино: Вистински подарок за нив е вашата љубов и внимание.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Весна Reply

    Значи, стварно после 25-тата преовладува подзнакот. 🙂

Остави коментар