10 февруари 2016 | Кафе пауза

3 начини на кои самите си ја саботирате вашата диета

Понекогаш ние луѓето навистина знаеме да ги направиме нештата комплицирани.

Принцезите на Дизни како модерни девојки од 21-от век

Како би изгледале овие девојки и која би била нивната приказна доколку живеат во денешно време?

Професинална шминкерка вешто се претвoра себеси во страшни чудовишта

Погледнете дел од нејзината работа која истовремено е и застрашувачка и инспиративна.
Датум: 10 фев 2016

20 бесмртни цитати од Вилијам Шекспир

Мудроста на еден од најголемите писатели на светот.

Насмеани животни кои ќе ви го разубават денот

Сите ние ги сакаме и обожаваме животните, но нивното однесување сѐ уште претставува мистерија, нешто поради кое некогаш многу наликуваат на нас.
Датум: 10 фев 2016

36 правила кои секоја независна жена ги следи на нејзиниот пат кон успехот

Не е лесно да се биде жена во денешното време и општество.

7 брилијантни начини како да гo излажете вашиот мозок и да бидете посреќни

Нашиот мозок е способен да направи навистина неверојатни нешта, иако многу од неговите можности сè уште остануваат мистерија.
Датум: 10 фев 2016

7 суптилни начини на кои флертуваат срамежливите луѓе

Трикот е да обрнете внимание на малите, незабележливи детали.

Бајки какви што не сте виделе досега

Бајките раскажани на еден поинаков начин...
12