04 јули 2016 | Кафе пауза

Неколку мудри начини да се справите со луѓето коишто не ви се допаѓаат

Доколку живееме во совршен свет, секој човек со кој би имале можност да комуницираме би бил убав, учтив, внимателен, дарежлив и уште многу повеќе.

15 интересни и лесни трикови за креативна игра на вашите деца

Мајките и татковците за да си ја олеснат работата, многу често применуваат одредени трикови со кои ги прават своите деца среќни и постојано забавувани со интересни игри...

Растенија кои ќе ви помогнат да се заштитите од досадните комарци

Доколку сакате да се ослободите од досадните комарци, тогаш што побрзо украсете го вашиот дом или градина со овие растенија!

Еве како да знаете дали сè уште можете да ја употребувате старата крема за сончање

Кремата за сончање е неизоставен дел од секое патување на плажа.

Дали сте сигурни дека сакате да ја бојадисате косата?

Можеби лесно паѓате во искушение да ја фарбате вашата коса, но дали ги знаете овие 10 важни работи?

7 моќни реченици кои успешните луѓе постојано си ги говорат

Секој успех е заснован врз дела, но секое дело почнува со идеи и размислувања.

Која е првата работа што паметните девојки ја прават пред да се заљубат?

Заљубеноста може да ја направи паметната девојка многу глупава. Иако љубовта е возбудлива, таа знае да биде далеку од забавна.

Можете ли да го забележите духот на оваа црно-бела фотографија?

Фотографија од 19-ти век го преплави Интернетот откако на неа беше забележано нешто навистина морничаво.

4 индиски правила кои ќе ви помогнат да го прифатите животот каков што е

Овие животни принципи ќе ви помогнат да се ослободите од притисокот што го чувствувате и целосно да ги прифатите работите што ви се случуваат.

Неверојатна приказна за жената: Таа пее кога сака да плаче и се смее кога сака да вика

Прочитајте ја следнава приказна за настанокот на жената и нејзината бесценета улога во светот.

Детален и сеопфатен хороскоп: Сè што треба да знаете за вашиот знак!

Откријте кои 5 полиња се најважни во животот на секој хороскопски знак...

Зошто секој викенд треба да биде продолжен?

Нема сомнеж дека продолжените викенди прават да се чувствуваме подобро, но дали сте знаеле дека тие се исто така добри за нашето здравје?
12