мода | Кафе пауза

4 модни трендови што ќе доминираат ова лето

Сезоната пред нас ќе ја одбележат разиграни бои и интересни модели, но и враќањето на трендовите од 90-тите години.

10 модерни парчиња облека во кои ќе изгледате убаво на фотографиите

Одредени парчиња облека ја издолжуваат вашата фигурата, како и еден модел на чевли и одреден накит, а подолу откријте кои се десетте најфотогенични парчиња облека.

Нема жена која не изгледа добро во оваа боја која ќе биде хит во 2021 година!

Месеците пред нас ќе бидат обележани со разиграни трендови и нијанси, но која боја ќе преовладува?

Без градници: Славните девојки и еден од водечките трендови на годината

Полека, но сигурно, модата станува територија каде што сè е дозволено, дури и она што беше незамисливо.

Парчиња облека што никој нема да ги носи во 2021 година

Модата носи многу нови трендови секоја година, но повеќето од нив се непостојани, односно парчињата облека излегуваат од мода толку брзо колку што станале хит.

Ева Лонгорија обожава да експериментира со модата, а овој пат го привлече вниманието со еден интересен детаљ

Ева Лонгорија обожава да експериментира со модата, а вниманието го привлекува на црвениот килим во класични фустани, но и во лежерни комбинации.

Црните чизми над колената се најпосакуваниот модел оваа сезона!

Ако требаше да избереме еден зимски модел на чевли што не сакаме да ги соблекуваме, чизмите до колена дефинитивно ќе беа едни од омилените.

Во тренд: Лејди Ди од 1990-тите како модна инспирација за 2020-тите

Таа брзо стана модна икона не само во светот на кралските семејства, туку и на глобално ниво.

8 чекори за сопствен стил: Не само што ќе заштедите пари, туку ќе бидете и автентични

Керин Ројтфелд, една од најдобро облечените жени денес, е вистинската личност на која треба да ѝ се обратите ако сакате да бидете автентични и препознатливи.

Инстаграм комбинации за топлите летни денови

Иако летото не остава многу опции освен носење фустани и сандали, многумина уживаат во оваа леснотија додека на другите топлината им е многу голем проблем кога станува збор за облекувањето.