Чипс од прокељ

Лесна, брза и супер здрава крцкава ужина…Чипс од прокељПотребни состојки:

  • Прокељ
  • Маслиново масло
  • Сол
  • Лимон

Начин на подготовка: Разделете ги малите зелкички на ливчиња. Најмалите нема да можете да ги одвоите, па или искористете ги така или зачувајте ги за други рецепти. Попрскајте ги ливчињата со маслиново масло и ставете ги во загреана рерна на 200 степени Целзиусови да се печат 8-10 минути додека рабовите не станат крцкави. Ѕиркајте ги постојано бидејќи брзо можат да изгорат. Извадете ги од рерна, попрскајте ги со свеж лимонов сок и сол. Пријатна ужина!Чипс од прокељ


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар