09 септември 2020 | Кафе пауза

8 чекори за сопствен стил: Не само што ќе заштедите пари, туку ќе бидете и автентични

Керин Ројтфелд, една од најдобро облечените жени денес, е вистинската личност на која треба да ѝ се обратите ако сакате да бидете автентични и препознатливи.

Дали знаете колку често луѓето спијат со отворени очи?

Се приближувате до креветот каде што спие некој семеен пријател или до креветот каде што лежи вашиот нов партнер, се наведнувате и сфаќате дека очите му се широко отворени додека спие.

Зошто е важно како го сечкате зеленчукот?

Иако обично ги правите овие постапки автоматски и на ист начин, можеби е време да проверите дали ги правите на вистинскиот начин.

Подгответе се за големи животни пресврти за време на ретроградниот Марс

Ова е период во кој треба да научите да живеете помирно и да научите да не се вознемирувате за ситуациите врз кои не можете да влијаете.

7 намирници што може да ви помогнат во борбата против целулитот

Најлесниот начин да се борите против целулитот е да инвестирате во хранливи и здрави намирници од кои целото тело ќе има корист.

Дали можете да ја пронајдете мачката која се крие во оваа неуредна просторија?

Многу често некои интересни слики стануваа популарни на Интернет, особено оние во кои е скриен некој објект кој треба да го пронајдете. Овој пат на една таква слика се најде една мачка.

Еве зошто треба да ставите сад со оцет во машината за миење садови

Белиот оцет е неопходен во секоја кујна, бидејќи може да се користи за многу работи во домаќинството.

Еден поразличен појадок: Овесна каша со тиквички и поширани јајца

Ако секој ден го имате истиот појадок, време е да експериментирате и да пробате нешто поразлично.

Фотографии од слатки кучиња и нивните средновековно модерни домови

Познатата фотографка Ненси Барон реши да направи фотосесија со неколку слатки кучиња во нивните средновековно модерни домови.

Швајцарското село кое ја чува најголемата тајна: Дали е ова можно?

Староседелците во ова село имаат повеќе крави отколку поштенски сандачиња, па затоа не е изненадувачки што децата играат во штали наместо куќи.