мода | Кафе пауза - Part 4

Одлични модели на капути во коишто можете да уживате есенва

Според временската прогноза, оваа недела времето треба да залади.

Моден водич за есенски стил без грешка

Оваа есен е многу позабавна од кога било порано, затоа што на врвот на модните листи се наоѓаат сите силни и впечатливи бои што е несвојствено за оваа доба од годината.

Есенски бои кои никогаш нема да излезат од мода

Како што поминува есента, така сè повеќе комбинираме бои во природни, земјени бои кои покрај тоа што се класика, оваа година се и во тренд.

Интересни факти за облеката купена на старо

Во нашата област, луѓето купуваат половна облека најмногу заради ниските цени, но во светот овој тренд е популарен дури и меѓу најбогатите.

Зошто сè повеќе луѓе купуваат алишта на старо, а тоа не е поврзано само со цената?

Дру Баримор, Зои Дешанел и Ен Хатавеј се само некои од познатите личности што купуваат на старо (second-hand) и не одбиваат да зборуваат за тоа.

Есенски тренд кој никогаш не излегува од мода

Изгледа дека животинскиот принт никогаш нема да излезе од мода.

5 модели на чизми со коишто ќе зачекориме во есента оваа година

Каква радост! Конечно пристигна сезоната на затворените чевли!

Нов тренд кој конечно ја турна моторџиската кожна јакна во сенка

Моторџиската кожна јакна е едно од омилените парчиња облека на секоја девојка, но сега изгледа дека има силна конкуренција.

3 есенски парчиња облека што никогаш не излегуваат од мода

Класичните есенски модели се носат од година во година, па затоа и ни се исплати да вложиме во нив.

Топ 5 есенски модни комбинации за сите тренди девојки

Септември е идеално време да ја обновите гардеробата и да го освежите својот шкаф со нови парчиња облека.

Инспирирајте се од уличниот стил и неверојатните модни комбинации на нашата инстаграмџика Никица Ацева

Запознајте ја инстаграмџиката Никица Ацева, инструкторка по зумба во Танцов клуб Сонриса, а воедно и една од македонските блогерки, која доста успешно плива во блогерските води.
Датум: 02 сеп 2019
, Автор:

Како да ја комбинирате свилената блуза и да изгледате неодоливо?

Со оглед на тоа дека свилената блуза совршено оди со различни аутфити и стилови, сигурно ќе го пронајдете најдобриот начин да ја комбинирате според вашиот вкус.