микс | Кафе пауза

Едночасовен музички сет со најдобрите хитови од 2013-та

Уживајте во едночасовниот микс од DJ Lichen со најдобрите песни од 2013 година.
Датум: 06 фев 2014
, Автор:

Најпопуларните песни од 2013 помешани во една

Оваа година видеото е сочинето од делови од песните на Мајли Сајрус, Лорди, Макелмор, Тејлор Свифт, Дафт Панк, Имеџин Дрегонс, Ријана и други. Уживајте!

Енергичен 15-минутен микс од DjGoce D\’Sauce

Додека работите, се подготвувате за учење или средувате низ дома, овој адреналински микс ќе се погрижи за вашето добро расположение и силна енергија.
Датум: 18 сеп 2013
, Автор:

Моќен едночасовен хаус микс за комплетно уживање

Одличен едночасовен музички микс, кој ќе ви помогне комплетно да се опуштите и да уживате.

Еволуцијата на музиката

Ставете ги слушалките на уши и доживејте го развојот на музиката од 11-от век, па наваму во миксот од песни кои само со пеење го изведува групата „Pentatonix“.
Датум: 17 апр 2013
, Автор:

Парфем креиран од 1.400 други парфеми

Можете ли да замислите како тој би можел да мириса?

Искомпонирајте уникатна музичка честитка за вашите пријатели

Креативен начин на посакување среќни празници кој ќе ја издвои вашата новогодишна честитка од сите останати.
Датум: 27 дек 2012
, Автор:

Микс од 21 љубовна песна за Денот на вљубените

Во романтична атмосфера, во боите на љубовта, 25-годишниот Фридрик од Шведска снимил музичко видео со микс од 21 љубовна песна...
Датум: 14 фев 2012
, Автор:

Роденденска денс плејлиста

„Малку се заборавив со оваа плејлиста (содржи 15 траки), ама сепак е роденденска, па морав да измешам малку стилови и да опфатам повеќе хитови...“
Датум: 25 авг 2011
, Автор:

Како ли звучат 36 хитови во 5 и пол минути?

Станува збор за австралиски бенд, наречен „Axis of Awesome“ кои изведуваат мало шоу, пеејќи големи хитови кои се вртеле по радио станиците последниве 40 години.
Датум: 29 авг 2010
, Автор: