Каков фустан ќе облечете за новогодишната вечер?

Доколку уште не сте одлучиле што ќе носите за новогодишната прослава, погледнете ги овие тренди фустани, за инспирација.

Најдобрите љубовни приказни во ТВ сериите

Погледнете дел од најдобрите љубовни приказни кои во последнава декада сме имале можност да ги видиме на малите екрани.

13 безвремени трикови за прекрасна коса

Нека вашата коса изгледа беспрекорно во секој момент, со овие едноставни трикови од професионалците, колекционирани во последниве 7 децении.

Сладок лустер создаден од гумени бонбони

Њујоршкиот артист Кевин Чампени мора да е голем гурман за слатки, штом смислил начин како да го декорира просторот за живеење со бонбончиња...

Искомпонирајте уникатна музичка честитка за вашите пријатели

Креативен начин на посакување среќни празници кој ќе ја издвои вашата новогодишна честитка од сите останати.
Датум: 27 дек 2012
, Автор:

30 остроумни Фејсбук статуси

Кога некој има да каже нешто паметно на Фејсбук со една реченица, тоа изгледа од прилика како овие 30 остроумни Фејсбук статуси.