лудо | Кафе пауза

Лудо тесто – чудо од тесто!

Иако никој со сигурност не може да каже како ова тесто го добило името, логиката вели дека расте како „лудо“.

Овој маж се венчал со својот смартфон за да докаже важна поента

Тој се венчал со својот смартфон во Градот на гревовите минатиот месец за да ја потенцира опседнатоста на општеството со потребата да се остане поврзан.

Најсрамните и најлудите работи кои жени ги направиле за најдобрите другарки

Некои жени се пресрамиле и ги кажале најлудите и најсрамните работи кои ги направиле за своите најдобри другарки.
Датум: 05 мар 2014
, Автор:

Најзабавната и најоткачена лизгалка на базен

Оваа стрмна лизгалка се наоѓа на базенот во кампот „Ohio Dreams Action Sports“ во Охајо, САД и претставува најоткаченото место за забава и луди скокови во базен.

Најлудите тобогани низ светот

Обожавате водени паркови и сте во потрага по највозбудливите тобогани низ светот?

Животни лекции кои ги научивме од ТВ серијата „Како ја запознав мајка ви“

Доколку поради премногу смеење не успеавте да ги забележите пораките кои ни ги пренесува оваа ТВ серија...

Филм: Лудо вљубени (Like Crazy)

Филм за препреките кои мора да се совладуваат во една врска на далечина…

Научно докажани знаци дека сте лудо заљубени

Веќе некое време сте заедно и сметате дека не може да биде посовршено од што веќе е. Но, дали сте навистина заљубени во него/неа?

Лудо лулање со јаже

Зборовите не можат да ја опишат забавата која ја имаат овие дечки, жедни за авантура. Погледнете го видеото и дозволете срцето да почне да ви потскокнува.
Датум: 17 фев 2012
, Автор:

Игра на неделата: Лудо такси

„Лудо такси“ е игра која ги полуде сите на социјалната мрежа Фејсбук. Внимавајте, премногу е заразна!