21 септември 2012 | Кафе пауза

Која е подобра – поп или рок верзијата?

Извонредни рок преработки на мегапопуларни поп песни...

Омилените книги на славните личности

Дали знаете која е омилената книга на Мадона? Или можеби ве интересира што сака да чита актуелниот американски претседател Барак Обама?
Датум: 21 сеп 2012

Филм: Лудо вљубени (Like Crazy)

Филм за препреките кои мора да се совладуваат во една врска на далечина…

Накит инспириран од Алиса во земјата на чудата

Прекрасна комбинација од „винтиџ“ инспириран накит и мотиви од Алиса во земјата на чудата.

Турандот – луксузен ресторан во срцето на Москва

Критичарите велат дека е најверојатно една од најскапите инвестиции во светот на луксузните ресторани, место кое ве води во друга димензија и кое нуди задоволства за сите сетила.

40 прашања кои се плашиме да си ги поставиме

Созревањето и здравиот ментален живот подразбираат бескомпромисно преиспитување на состојбите во нашиот живот. Тоа не е лесно...

17-годишна девојка прави слатки фотографии со нејзините кучиња

Многумина велат дека најтешки модели за фотографирање се животните и бебињата, но кога ќе ги погледнете фотографиите кои ги прави 17-годишната Џесика Трин ќе сфатите дека трудот се исплати.