Која е подобра – поп или рок верзијата?

Веќе имавте можност да слушнете некои преработки на песни што се подобри од оригиналите, што беше добар показател дека некои музичари можат од убавото да направат уште поубаво. Преслушајте ги и овие рок преработки на мегапопуларни поп песни и споделете со нас: која од двете верзии е подобра?Која е подобра, поп или рок верзијата?

1. Disturbia – The Cab (Rihanna)

2. Bad Romance – Halestorm (Lady Gaga)

3. Beat It – Fall Out Boy ft. John Mayer (Michael Jackson)

4. Can’t Get You Out of My Head – Coldplay (Kylie Minogue)

5. Need You Now – Sparks You Now (Lady Antebellum)

6. Smooth Criminal – Alien Ant Farm (Michael Jackson)

7. Poker Face – Venus Meadow (Lady Gaga)

8. On a Night Like This – LORD (Kylie Minogue)

9. Oops I Did It Again! – Children of Bodom (Britney Spears)

10. Umbrella – All Time Low (Rihanna)

11. Paparazzi – Someday Static (Lady Gaga)

12. Strange World – HIM (Ké)Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

  1. Ana Reply

    Falat coverite na Boyce Avenue, koi sto sekoj cover go pravat podobar od ogiginalot.

  2. aswang Reply

    definitivno podobri od originalot 🙂

Остави коментар