Накит инспириран од Алиса во земјата на чудата

Дизајнерката на накит Џанин Бајром успеа на прекрасен начин да го искомбинира „винтиџ“ накитот со мотиви од приказната Алиса во земјата на чудата. Нејзиниот накит е рачно изработен и секое парче е уникатно, а она што за неа започнало како хоби, денес прерасна во бизнис којшто одлично го води преку нејзината онлајн-продавница и блог Cherished Trinkets. Кој вели дека не можеме да понесеме дел од нашето детство извршувајќи ги секојдневните активности, а притоа да изгледаме одлично?Накит инспириран од Алиса во земјата на чудатаНакит инспириран од Алиса во земјата на чудатаНакит инспириран од Алиса во земјата на чудатаНакит инспириран од Алиса во земјата на чудатаНакит инспириран од Алиса во земјата на чудатаНакит инспириран од Алиса во земјата на чудатаНакит инспириран од Алиса во земјата на чудатаНакит инспириран од Алиса во земјата на чудатаНакит инспириран од Алиса во земјата на чудатаНакит инспириран од Алиса во земјата на чудатаНакит инспириран од Алиса во земјата на чудатаНакит инспириран од Алиса во земјата на чудатаНакит инспириран од Алиса во земјата на чудата


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Од кога паметам вљубена сум во играта на зборовите и за мене нема поинтимен момент од оној кога сум сама со мислите пред празен лист хартија. Го ценам друштвото на убава книга, квалитетна музика и шолја турско кафе. Сакам стари предмети и ретро фотографии, особено оние кои со себе носат приказна. Дипломиран економист кој студиите ги преживеа благодарение на зависноста од чоколадо.

Поврзани содржини

  1. Marija @ Premium Reply

    ммм одличен избор на накит.
    Мислам дека секое парче одлично би ми одговарало. Голем обожавател сум на Алиса и на чилџан чај <3

  2. Лефтерија Reply

    прекрасен е !

Остави коментар