Водолија и лав – пријателска комбинација

Доколку водолијата може да го поднесе егоизмот на лавот, тој ќе излезе на крај со нејзината ексцентричност.

Необични фобии поврзани со храната

Сите сме слушнале за фобии како што е стравот од пајаци или стравот од височина, но што е со стравот од зеленчук или стравот од кинески стапчиња?
Датум: 17 фев 2012

Куси анимирани филмчиња номинирани за Оскар 2012

Уживајте во кратките, но слатки филмски анимации кои заслужено ќе отпатуваат на Оскарите...
Датум: 17 фев 2012
, Автор:

Моќта на музиката

Истражувањата покажуваат дека дури и лошата музика може позитивно да ни влијае. Таа може да нè ралаксира после напорен ден, да нè извади од најдалбоките емотивни кризи и да ни помогне да ги надминеме болестите...
Датум: 17 фев 2012
, Автор:

Традиционален рецепт за Егног (Eggnog)

Егног е популарен пијалак во САД и Канада и многу често се поврзува со зимските празници Божиќ, Нова година и Денот на благодарноста...
Датум: 17 фев 2012
, Автор:

Лудо лулање со јаже

Зборовите не можат да ја опишат забавата која ја имаат овие дечки, жедни за авантура. Погледнете го видеото и дозволете срцето да почне да ви потскокнува.
Датум: 17 фев 2012
, Автор:

Луксузно крстарење по Амазон

Интимната атмосфера во хотелот со 5 ѕвездички ја надополнува убавината на шумите во кои преовладува неверојатен див животински свет.
Датум: 17 фев 2012
, Автор:

Господари на хартијата

Никогаш не сте виделе подетално изработени фигури од хартија. Ова е вистинско хартиено уживање за очи.
Датум: 17 фев 2012
, Автор: