Господари на хартијата

Автор: Петар Џајковски

Никогаш не сте виделе подетално изработени фигури од хартија. Ова е вистинско хартиено уживање за очи. Овие креации изгледаат како да се дело на компанијата „Lego“, но всушност нив ги изработува креативната двојка Алексеј Лапунов и Лена Ехрлич од Русија.Господари на хартијатаОваа колекција на 3Д инсталации од хартија, претставува збирка на сцени од секојдневен живот на обични луѓе, а е дел од проектот кој се вика „Исто така, луѓе”. Чудесниве картонски дела ја пренесуваат огромната трпеливост, смислата за хумор, но и неверојатната техничка способност на нивните автори. Нивото на изработка на ситните елементи и вниманието посветено на деталите е фантастично.Господари на хартијатаГосподари на хартијатаГосподари на хартијатаГосподари на хартијатаГосподари на хартијатаГосподари на хартијатаГосподари на хартијатаГосподари на хартијатаГосподари на хартијатаГосподари на хартијатаГосподари на хартијата


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар