Игра на неделата: Лудо такси

„Лудо такси“ е игра која ги полуде сите на социјалната мрежа Фејсбук. Освојте што е можно повеќе поени за да остварите највисок рекорд. Поените се освојуваат со поминување на што поголем дел од патеката, преку прескокнување на возилата пред вас и стигнување до знаменцата кои ќе ви го надополнуваат времето. Управувајте го таксито на стрелките и скокајте на „Space“. Внимавајте, премногу е заразна!Игра на неделата: Лудо такси

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Jas Reply

    Super igricka!

Остави коментар