луди | Кафе пауза

10 „луди“ научници кои станале дел од историјата, но не на начинот на кој би сакале

Некои научници имале навистина луди идеи кои ги ставиле во историјата од погрешни причини. Погледнете 10 научници кои ја промениле науката додека биле чудни.

Најлудите бјути трендови кои мора да останат во 2017-та година

Време е за последен пат да ги погледнеме овие чудни бјути трендови.

Луѓето кои носат „луди“ чорапи се побрилијантни, покреативни и поуспешни

Чорапите се нужност. Но, во зависност од тоа дали избирате црни, бели и сиви или разнобојни, тие може да ја покажат вашата личност.

Неколку луди „направи сам“ идеи кои ќе ве изненадат со нивната креативност и корисност

Понекогаш луѓето сакаат и да импровизираат, при што им доаѓаат толку глупави идеи, што едноставно се генијални! Еве го резултатот!

Овие деца ги имаат најлудите фризури кои некогаш сте ги виделе

Погледнете дел од најинтересните фризури од овој интересен и необичен ден...

16 луди психолошки факти кои би требало да ги знаете за себе

Можеби нема да се сложите со некои од овие факти, но науката не лаже.
Датум: 10 јул 2015

10 причини зошто треба да бидете луди за да успеете во животот, бизнисот и љубовта

Погледнете зошто и вие треба да бидете луди доколку сакате да успеете во секое поле од вашиот живот!

13-те најлуди и најнезамисливи сексуални повреди на сите времиња

Момци и девојки, не се обидувајте ова да го правите дома!

Луди фотографи кои би направиле сè за совршената фотографија

Понекогаш може да биде многу тешко да се погоди соодветниот агол или перспектива на една фотографија, но на овие луди фотографи тоа ни најмалку не им пречи.

Луди тетоважи посветени на храна

И љубовта кон храната знае да биде безусловна. Погледнете и уверете се. :)
Датум: 18 фев 2013
, Автор:

Најлудите руски рекламни спотови

Знаеме дека Јапонците се светски лидери во креирање луди реклами, но добро котираат и Русите. Погледнете и уверете се. :)
Датум: 26 окт 2012
, Автор:

По малку луди?! НЕ

„Што е сигурно, сигурно е.“ Живееме во време на социјални медиуми и сите ние сме социјални животни кои секојдневно сакаат да се направат себеси допадливи во очите на другите, малку се оние кои не ги интересира ништо...
Датум: 06 мар 2011
, Автор:
12