Овие деца ги имаат најлудите фризури кои некогаш сте ги виделе

Овие деца ги имаат најлудите фризури кои некогаш сте ги виделе

Во Америка постои ден на луда фризура, кога сите училишта и други институции кои работат со деца им дозволуваат на најмалите да ја ослободат својата имагинација и да ја пуштат нивната дива страна да дојде до израз. На овој ден, децата смислуваат луди и креативни фризури кои вклучуваат гел, боја, па дури и играчки со цел да се постигне саканиот ефект. Погледнете дел од најинтересните фризури од овој интересен и необичен ден…

(1) Овие деца ги имаат најлудите фризури кои некогаш сте ги виделе


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар