Најлудите бјути трендови кои мора да останат во 2017-та година

Најлудите бјути трендови кои мора да останат во 2017-та година

Дали се сеќавате на бојадисаните пазуви, сјајните ѕвездички на коренот на косата и ноктите во облик на балони? Тоа не се единствените трендови кои ја одбележаа годината зад нас. Да започнеме од чудните панталони, уште позанимливите блузи, па сѐ до шминката која понекогаш изгледаше како да е од некоја друга планета. Овие трендови доаѓаа тивко, за набрзо да се рашират насекаде по социјалните мрежи.

1-site-najludi-bjuti-trendovi-koi-mora-da-ostanat-vo-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_

Иако дознавме многу нови трендови, сепак овие би требало да останат во 2017-та година и во наредната да дојдат некои нови, можеби уште почудни.

1. „Бушави“ усни

2-site-najludi-bjuti-trendovi-koi-mora-da-ostanat-vo-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_

2. Нокти кои личат на клун

3-site-najludi-bjuti-trendovi-koi-mora-da-ostanat-vo-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_

3. „Пердув“ веѓи

4-site-najludi-bjuti-trendovi-koi-mora-da-ostanat-vo-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_

4. Круна веѓи

5-site-najludi-bjuti-trendovi-koi-mora-da-ostanat-vo-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_

5. Цветна шминка

6-site-najludi-bjuti-trendovi-koi-mora-da-ostanat-vo-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_

6. Премногу шарена коса

7-site-najludi-bjuti-trendovi-koi-mora-da-ostanat-vo-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_

Продолжете на следната страна за да ги погледнете преостанатите необични бјути трендови.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар