кошула | Кафе пауза

Кошула-фустан: Идеално модно парче за топлите денови

За време на летните денови, потребни ви се модни парчиња во кои ќе ви биде удобно, но и што ќе бидат во тренд. Ова парче облека се комбинира со сè, па дефинитивно нема да можете да му одолеете.

Како да ја комбинирате свилената блуза и да изгледате неодоливо?

Со оглед на тоа дека свилената блуза совршено оди со различни аутфити и стилови, сигурно ќе го пронајдете најдобриот начин да ја комбинирате според вашиот вкус.

Елегантни и модерни парчиња облека со кои секоја ваша модна комбинација ќе биде полн погодок

Доволно е само едно парче облека за да создадете занимлива, оригинална и впечатлива модна комбинација!

Зошто копчињата на машките и женските кошули се на спротивни страни?

Откриено е дека овој моден тренд потекнува уште од периодот кога копчињата биле измислени, односно околу 13-ти век.

10 феноменални идеи како да ги носите белите фармерки оваа пролет

Пролетта е идеална за светли бои, па затоа и конечно дојде моментот да ги извадите вашите бели фармерки од гардероберот.

Карирани кошули и фармерки до глужд: Најголемите трендови за оваа сезона!

Оваа сезона доминираат трендовите кои нѐ враќаат назад во минатото. Поточно во 90-тите и 70-тите.

5 трикови на модните уредници кои веднаш ќе ги научите со помош на овие гиф фотографии

Елегантни, брзи и лесни. Плус, сѐ е лесно да се научи со помош на гиф фотографии...

Кога и како се става кошулата во панталоните?

Aко сакате секогаш да изгледате убаво и средено и тоа да го направите на вистинскиот начин послушајте ги советите на стилистот Антонио Сентено.

Направете рацете да ви изгледаат поголеми со изборот на вистинската маица и кошула

Можете да ги истакнете рацете кога носите маица или кошула, но треба внимателно да ги изберете затоа што секоја од нив дава различни визуелни резултати.

Како правилно да ги засукате ракавите на кошулата?

Постојат три начини на кои можете да ги засукате ракавите: кежуал, италијански и морнарски стил.

4 жешки начини да носите облека од вашето момче

Понекогаш пребарувањето низ женскиот плакар може да биде многу напорно, особено ако целата гардероба е во хаос, но од друга страна поголемиот дел од мажите го одржуваат својот шкаф беспрекорно среден.

Без игла и конец: 4 модели на фустани и здолништа од една машка кошула

Научете како да направите сладок и флертувачки фустан, забавен фустан со еден ракав, секси фустан со голема панделка одзади и миди здолниште.
Датум: 25 ное 2014
, Автор:
12