02 септември 2019 | Кафе пауза

Маж прави урнебесни „секси“ фотографии за својата девојка и го освојува вниманието на Интернетот

Погледнете ги фотографии и уживајте во сексапилот на овој неверојатен човек!

Инспирирајте се од уличниот стил и неверојатните модни комбинации на нашата инстаграмџика Никица Ацева

Запознајте ја инстаграмџиката Никица Ацева, инструкторка по зумба во Танцов клуб Сонриса, а воедно и една од македонските блогерки, која доста успешно плива во блогерските води.
Датум: 02 сеп 2019
, Автор:

Како да ја комбинирате свилената блуза и да изгледате неодоливо?

Со оглед на тоа дека свилената блуза совршено оди со различни аутфити и стилови, сигурно ќе го пронајдете најдобриот начин да ја комбинирате според вашиот вкус.

Безалкохолна сангрија

Најдовме рецепт и за една малку поинаква, безалкохолна сангрија, идеална за оние кои не сакаат или не толерираат алкохол.
Датум: 02 сеп 2019
, Автор:

Одберете една карта и добијте го совршениот животен совет

Ако сакате да дознаете што треба да направите за нештата во вашиот живот да се одвиваат онака како што треба, одберете една од овие три карти...

Како да проверите дали медот е природен?

Денес, многу лесно може да станете жртва на измама и да купите вештачки мед наместо природен.

Зошто е важно секојдневно да учите и да работите на себе?

Целта на современата, успешна личност, дефинитивно е континуираното учење, константното проширување на знаењето и упорното стекнување на работните навики.

Заборавете на овие 6 прашања ако сакате да изградите самодоверба!

Не е лесно да се промени начинот на размислување и да се излезе од вообичаените обрасци, но вреди да се обидете.

4-те хороскопски знаци за коишто септември ќе биде најдобриот месец во годината!

Овие четири хороскопски знаци ќе имаат еден од најдобрите месеци во својот живот досега.