08 јуни 2017 | Кафе пауза

Како да го преживеете жешкото лето и да уживате во него со полни гради?

Совети кои ќе ви помогнат да ги преживеете летните горештини, но и како целосно да уживате во летните денови.

Каква шефица сте според вашиот хороскопски знак?

Не е секој роден за лидер и шеф, но секој може да ја извршува таа функција според своите способности и на свој начин. Што велат ѕвездите за тоа?

5 ужасни работи кои газираните пијалаци му ги прават на вашето тело

Иако многу од нас мислат дека диеталните газирани пијалаци се добра алтернатива за обичните, сепак не е така.

15 илустрации кои покажуваат во што се претвора светот

Елија Колумбо е уметник чии дела се со многу подлабока порака отколку што изгледа на прв поглед.

Елегантни и модерни парчиња облека со кои секоја ваша модна комбинација ќе биде полн погодок

Доволно е само едно парче облека за да создадете занимлива, оригинална и впечатлива модна комбинација!

7 знаци дека вашето тело „моли“ за помош

Нашето тело е еден совршен механизам во кој се одвиваат многу работи истовремено.

Тајни во хороскопот: 13 работи кои не сте ги знаеле за огнените знаци!

Хороскопските знаци се поделени во 4 групи: Огнени, воздушни, водени и земјени.

Зошто не треба да оставате чаша вода до вашиот кревет кога одите на спиење?

Дали оставате чаша вода до вашиот кревет кога одите на спиење? Немојте да ја пиете кога ќе се разбудите!

Науката открива: Како треба да ги трошите парите за да бидете среќни?

Кога се работи за среќата, трошењето пари на искуства и други луѓе ќе ви донесе најголема среќа.

Уметник кој црта кошмари со својата крв

Наречете го луд, грозен или пак крвав, но Максим Такарди вели дека тој едноставно е на мисија повеќе да се посвети на неговата уметност.

5 знаци дека вашето дете има стара душа

Нема ништо посмешно и поинтересно од тоа кога ќе сфатите дека вашето 3-годишно дете се однесува како да има 80 години.
12