23-годишна мајка добила коментари дека нејзините стрии се одвратни, но нејзиниот одговор е за почит!

Дорин се помирила со промените и се надевала дека нејзината постапка ќе ги охрабри жените кои минуваа низ истото.

Неколку смешни работи што можете да ги чуете во текот на вашата бременост

Оние коишто веќе биле бремени, може да кажат дека понекогаш слушале чудни и несоодветни прашања во врска со нивната бременост.

Поучна приказна: Има нешто полошо од крадец!

Да направиме сите да бидеме господари на нашите усти, за да не бидеме робови на нашите зборови.

8 фрази кои емоционално интелигентните жени никогаш не ги користат во разговорот

Некои фрази влијаат на целокупната комуникација и на разбирањето на вашиот карактер од страна на другите личности.

Строго забрането: Што не смеат да прават гинеколозите во текот на прегледот?

На многу жени им е особено тешко да се опуштат во таа ситуација, на што дополнително може да влијае непрофесионалниот пристап на нивниот гинеколог.
Датум: 26 ное 2015
, Автор:

Што не би требало да им кажувате на луѓето кои не сакаат да излегуваат?

Излегувањата се омилената активност на многу луѓе, но „многу“ не ги опфаќа сите луѓе на планетава.

10 одлични одговори од познатите личности низ историјата

Ни генијалните личности од историјата не биле имуни на непријатели и подбивање. Но, Винстон Черчил, Махатма Ганди, Елизабет Тејлор, Моцарт и многу други имале „отровен јазик“ кога некој ги провоцирал.

17 познати жени кои совршено возвратија на злобните коментари за нивната тежина

Погледнете ги најдобрите контраудари на злобните коментари поврзани со тежината.
Датум: 16 апр 2015
, Автор:

Не е лесно да се викаш Бијонсе ако не си ТАА Бијонсе, но и многу други луѓе имаат иста мака

Девојче што се вика Бијонсе привлече големо внимание откако нејзината приказна ја сподели на Фејсбук проектот „Луѓето на Њујорк“.

5 реченици кои луѓето со пеги на лицето постојано ги слушаат

За некои тие се симпатични, за други не се, а трети претпоставуваат дека личноста има некаков проблем со кожата. Затоа луѓето кои ги имаат добиваат и најразлични коментари во врска со нив.

18 работи кои жените треба да престанат да си ги прават една на друга

Интересно е дека во споредба со мажите, жените многу почесто коментираат за други жени, во негативна конотација. Во ред е понекогаш да озборуваме, но постојат работи кои едноставно треба да престанеме да си ги правиме една на друга.
Датум: 20 окт 2014
, Автор:

5 животни лекции на кои нè научи Фејсбук

Без разлика дали целиот живот си го споделувате на социјалните мрежи или пак сте умерен корисник, овие 5 нешта позајмете ги од виртуелната околина и пренесете ги во вашиот секојдневен живот.
Датум: 09 окт 2014
, Автор:
12