26 ноември 2015 | Кафе пауза

Медена облога – Лек кој ја смирува силната кашлица за една вечер!

Методот со облога на база на мед е одлично средство за елиминирање на кашлицата, буквално за една ноќ. Се препорачува за деца, но и за возрасни.
Датум: 26 ное 2015
, Автор:

15 нешта во кои ќе се пронајде секоја сингл девојка

Статусот сингл дефинитивно си има свои предности и недостатоци.
Датум: 26 ное 2015
, Автор:

Строго забрането: Што не смеат да прават гинеколозите во текот на прегледот?

На многу жени им е особено тешко да се опуштат во таа ситуација, на што дополнително може да влијае непрофесионалниот пристап на нивниот гинеколог.
Датум: 26 ное 2015
, Автор:

Среќата доаѓа кога ќе добиеме сè што ќе посакаме: 8 лаги во кои најчесто веруваме

Мислите дека ќе бидете среќни кога ќе добиете сè што ќе посакате?

Стилот е одговор на сè: Цитати од книжевните великани за модата

Потребен ви е моден совет? Побарајте го во книжевноста!

ТВ серија: Кежуал (Casual)

ТВ серија за ерген кој повторно живее под ист кров со неговата сестра и нејзината ќерка

Откријте зошто е прекрасно да се биде сингл за време на празниците

Луѓето кои се во врска се лишени од некои работи коишто може да ги доживеат оние со статусот сингл.

Мејкап идеи: Гламурозни стилови кои мора да ги испробате оваа есен

Есента е најубавото годишно време за нова љубов, нови почетоци и планови, но и за испробување нови мејкап трикови.

Хороскопот открива: Клучните карактеристики на секој од знаците кои водат до развод

Секој хороскопски знак има свои негативни страни кои доколку не бидат навреме забележани и поправени, можат да доведат до крај на бракот.

3 видови пријателки со кои се исплати да одите на шопинг

Oдредени ваши пријателки можат да ви помогнат да дојдете до најдобрата и најекономичната одлука. Еве како...
12