карамела | Кафе пауза

Сите ќе ви го бараат рецептот: Чизкејк со карамела и лешници

Лешниците и карамелата даваат совршен вкус.

Предлог за денес: Колач од карамела

Кремаст и вкусен колач што ќе им се допадне на сите.

Рецепт: Мафини со вкус на ванила и карамела

Ако сакате да јадете нешто вкусно и слатко, а немате многу време, тогаш овие мафини ќе станат вашето омилено уживање.

Само 3 состојки: Рецепт за „лажна“ карамела без шеќер

За да подготвите „лажна“ карамела, користете меки урми и таан. Иако рецептот е многу едноставен, треба да имате предвид неколку детали.

Најновиот тренд на Инстаграм: Нокти во боја на карамела

Ако некој побара да ги издвоиме малите работи во животот кои нè прават среќни, сигурно маникирот ќе беше некаде на списокот.

Направете вкусен прелив од карамела за помалку од 90 секунди

Пробајте го овој едноставен рецепт во микробранова печка во која преливот од карамела ќе го подготвите за помалку од 2 минути.

Рецепт на денот: Кремаст колач од карамела

Погледнете како да го направите овој вкусен колач од карамела што ќе ве натера постојано да барате уште едно парче.

Врело и слатко задоволство: Топли чоколади кои задолжително мора да ги вкусите оваа зима

Дали ги сакате моментите кога во топлината на вашиот дом, додека надвор паѓа снег, вие уживате во шолја топло чоколадо?

Веганско фрапе со карамела од само 3 состојки

Вкусно есенско кафе кое ќе ви го зачини денот

Слатко ледено кафе со домашен сируп од карамела

Кафе - најдобриот начин брзо да се здобиете со енергија и да се освежите во летните месеци...