Врело и слатко задоволство: Топли чоколади кои задолжително мора да ги вкусите оваа зима

Дали ги сакате моментите кога во топлината на вашиот дом, додека надвор паѓа снег, вие уживате во шолја топло чоколадо?

Веганско фрапе со карамела од само 3 состојки

Вкусно есенско кафе кое ќе ви го зачини денот Потребни состојки: 8 ледени коцки од незасладено бадемово млеко 230 милилитри свежо подготвено филтер кафе 5 лажици вегански прелив од карамела Начин на подготовка: За да подготвите домашен вегански прелив од карамела, ќе ви бидат потребни

Слатко ледено кафе со домашен сируп од карамела

Кафе - најдобриот начин брзо да се здобиете со енергија и да се освежите во летните месеци...

Вкусни и здрави штангли од карамела без шеќер

Вкус кој многу потсетува на чоколатцата „Марс“, само што оваа верзија е многу поздрава...

Сникерс чоколатца готови за 20 минути, без печење

Популарните чоколатца познати по богатиот вкус на чоколадо, карамела и пржени кикиритки, готови за само 20 минути во вашата кујна...
Датум: 10 мај 2014
, Автор:

Ви треба десерт во последен момент? Направете ја оваа генијална торта од сладолед!

Ако немате време да подготвите десерт, а очекувате гости, оваа едноставна торта ќе биде одлична опција за послужување.
Датум: 04 апр 2014
, Автор:

Моќно и интензивно кафе со карамел

Интензивен вкус кој ќе ве растопи...

Направете домашни „Twix“ чоколатца

Со овој рецепт ќе направите 20 вкусни чоколатца...

Ледени чоко-сендвичи со фил од сладолед

Летен ајс десерт за освежување во жешките денови.

Кафе карамело

Превкусно кафе за секој период од денот...
12