Најновиот тренд на Инстаграм: Нокти во боја на карамела

Ако некој побара да ги издвоиме малите работи во животот кои нè прават среќни, сигурно маникирот ќе беше некаде на списокот.

Поради таа причина сакаме да ги следиме трендовите за убавина. Во последните неколку недели забележавме дека по шарените нокти, ноктите во боја на карамела станаа многу популарни.

Моментално, овој маникир е тренд на профилите на Инстаграм, а ние ви споделуваме неколку од најдобрите. Маникир со тенки златни рабови, различни нијанси на кафена боја, беж или нежни нијасни – изборот е голем.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Lights Lacquer (@lightslacquer) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Sadie J Nails (@sadiejnails) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de 佐伯茉鈴 (@marinsaeki_96) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Nail It! Magazine (@nailitmag) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de EMILY RENSHAW (@show.em.your.nails) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de nails by Glenny (@nailsglenny) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de 🌹 (@_____ksm619_____) el

Погледнете ги и овие 10 летни трендови за маникир што треба да ги испробате што поскоро.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар