10 летни трендови за маникир што треба да ги испробате што поскоро

10 летни трендови за маникир што треба да ги испробате што поскоро

Без разлика дали сакате минимализам или претпочитате светли бои и дезени, овие трендови се осмислени за да ѝ одговараат на секоја девојка и во секоја пригода.

1. Обичен француски маникир

Со него не можете да погрешите. Уреден и секогаш во тренд!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nail boutique by J&M (@jenny.jennys) on

2. Шарен фенч

Ист, но сосема различен од обичниот француски маникир. Додајте малку боја и подготвени сте за летни фестивалски ноќи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olive & June (@oliveandjune) on

3. „Tie-Dye“ маникир

„Tie-Dye“ е неизбежен тренд во сите сегменти оваа сезона, па ќе го гледате и на ноктите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michelle Class (@michelleclassnails) on

4. Маникир со единечна линија

Едноставните линии во црвена или во друга боја ќе го направат вашиот обичен маникир многу интересен и фотогеничен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amy Tran (@amyytran) on

5. Мешавина на стилови

Овој маникир е за малку похрабри девојки кои не се плашат да пробаат нешто ново и различно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MaddisonRoseNails (@maddisonrosenails) on

6. Ретро текстура

Ако сè уште крадете облека од плакарот на вашата мајка што таа ја носела во средношколските денови, тогаш овој ретро дезен е идеално решение за вас.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paintbox (@paintboxnails) on

7. Месо боја

За оние кои не сакаат да експериментираат, а сакаат да пробаат нешто поразлично – ноктите во различни нијанси на месо боја се полн погодок.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Melanie (@overglowedit) on

8. Морски тонови

Освен белата, сината е боја што се истакнува на ноктите со затемнета кожа. Додајте малку златна нијанса и подготвени сте за вистинска, морска авантура.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paintbox (@paintboxnails) on

9. Нокти со срца

Совршен избор за романтичните души кои во себе кријат малку поинаква страна. Црните срца се неизбежен тренд оваа сезона.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Betina R. Goldstein (@betina_goldstein) on

10. Размачкано мастило

Нема што да додадете, освен да го обожавате овој маникир!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ❤ Hang Nguyen aka Moon ❤ (@thehangedit) on

Прочитајте ги овие експертски совети како да ги зголемите усните.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар