27 мај 2021 | Кафе пауза

Трикови како да ја подготвите кожата за сончање и да го зачувате тенот подолго

Најубавиот тен се добива природно - на сонце. Но, изложувањето на сонце, поради многуте лоши здравствени последици, треба да биде ограничено.

10 фотографии што ќе ве инспирираат да чувате зачини на вашиот балкон

Бујното зеленило од растенија може да биде исто толку убав украс како и цвеќето.

3 хороскопски знаци што ги очекуваат многу среќа и успех во јуни

Овие 3 хороскопски знаци ги очекуваат љубов и успех на полето на кариерата и финансиите.

Сите ќе ви го бараат рецептот: Чизкејк со карамела и лешници

Лешниците и карамелата даваат совршен вкус.