канцеларија | Кафе пауза

Хранете се квалитетно додека сте на работа: 5 предлози за здрави оброци

Кога не ја кревате главата од работа, не излегувате од канцеларијата со часови или сте растрчани на сите страни, сè што ви треба е здрава закуска.

Лесно е да работите од дома: Домашни канцеларии што ќе ве воодушеват

Ширењето на корона вирусот продолжува да предизвикува паника низ целиот свет, па сè поголем број луѓе се во самоизолација или работат од дома.

11 смешни канцелариски правила кои ги вовеле некои компании во странство

Во прилог е листа од 11 правила на однесување на вработените во некои компании во странство кои не се само смешни, туку и чудни и вознемирувачки.

Дали знаете што е канцелариски вирус?

Колку и да ги избегнувате колегите, заедничкиот отворен простор придонесува за ширење на вирусот.

20 интересни и функционални додатоци за вашата канцеларија

Овие предмети се креативни, а истовремено и многу функционални, па, дефинитивно ќе сакате да ги поседувате!

13 најлоши сценарија кои ќе ви бидат познати доколку работите во канцеларија

Си ја сакате работата, но секојдневно ви се случуваат некои работи кои едноставно ве вадат од кожа.

19 генијални изуми кои ќе ви го олеснат животот во канцеларијата

Погледнете ги овие 20 интелигентни и забавни изуми за вашата канцеларија кои ќе ви ги разубават и поедностават работните денови.
Датум: 21 мар 2016

16 неверојатни канцелариски гаџети кои ќе ви го променат животот

Дали чувствувате дека канцеларијата во која работите е здодевно, неинспиративно место, на кое му недостасува позитивна и креативна енергија?
Датум: 09 фев 2016

Шик начини да го декорирате вашиот стан со книги

Доколку сте од оние кои се во постојана потрага по лесни начини за декорирање на просторот, а сакате да го поштедите вашиот буџет, тогаш ние имаме нов предлог за вас – урбано декорирање на просторот со книги.
Датум: 21 јан 2016

12 проблеми на интровертите кои работат во заедничка канцеларија

Ова се некои потешкотии со кои се соочуваат интровертите кои ја делат канцеларијата со други колеги.
Датум: 04 мај 2015
, Автор:

Што нема да најдете во една продуктивна канцеларија?

Ова се нештата кои нема да ги најдете во една продуктивна и исполнета работна средина.
Датум: 31 мар 2015
, Автор: