искрено | Кафе пауза

Искрени приказни кои покажуваат дека љубовта доаѓа во секоја форма

Љубовта е нешто што нè одржува кога ни е најтешко и постои во многу форми.

Како би ви изгледал хороскопот ако вашиот астролог имал лош ден?

Сите ние имаме лоши денови, но се појавуваме на работа. Сепак тоа не значи дека ќе бидеме продуктивни.

Искрено писмо од една девојка која објаснува што се случува во врските откако пеперутките ќе одлетаат

Во долгите врски, пеперутките што сте ги чувствувале кога прв пат сте го запознале партнерот почнуваат да се менуваат.

Писмо до девојката која постојано се забавува од онаа која си ја научила лекцијата

Секако дека ова се најубавите години за забавување, но дали треба да се проба буквално сѐ? Каде треба да се повлече границата пред да стане предоцна?

Искрено писмо до сите оние кои ќе ги поминат празниците сами

Позната комичарка им се обраќа на сите оние кои ќе ги поминат празниците сами, им дава поддршка и разбирање за ситуацијата во која се ноаѓаат.

Писмо од една урбана девојка до нејзината идна љубов: Сакам да ми бидеш предизвик

Оваа девојка отворено зборува за тоа каков партнер посакува и што тој треба да очекува од врската со неа. Нејзините барања се малку необични, дури и апсурдни.

Отворено писмо на една девојка: До кога на момците ќе им бидат занимливи површните спонзоруши?

Ова е отворено писмо на една девојка на која ѝ е доста од машкото лицемерие и површност.

20 ситуации со кои се соочуваат само оние девојки кои се без влакна на јазикот

Погледнете ги следниве 20 нешта кои можат да ги разберат само оние девојки кои се без филтер...

10 причини зошто другарките од детството остануваат засекогаш најдобри

Пријателките од детските денови кои сме ги одбрале спонтано следејќи го инстинктот на искреност се оние кои остануваат за цел живот. Со најдобрите другарки градиме врски кои се многу поголеми од обичните пријателства.
Датум: 31 мар 2015

Како да излезете на крај со овие 4 видови иритантни пријатели?

Пријатели чии навики понекогаш знаат да нè полудат, но за среќа, можеме да им помогнеме да се променат со само еден искрен разговор...

Книга: „Облечен човек“ – Игор Џамбазов

„Овие приказни се обични приказни. Вистински, човечки и возможни. Иако во животов сè е одамна невозможно.“
Датум: 24 дек 2014
, Автор:

9 знаци на искреното извинување

Како да препознаете кога некој не го мисли тоа што го кажува?
12