14 јуни 2018 | Кафе пауза

Куса поучна приказна за децата и за нивните родители

Едно јато штркови, како и секоја година, летало на југ. Во едно семејство од јатото, едно мало штркче немало доволно сила да го издржи целиот пат.
Датум: 14 јун 2018
, Автор:

Искрени приказни кои покажуваат дека љубовта доаѓа во секоја форма

Љубовта е нешто што нè одржува кога ни е најтешко и постои во многу форми.

Какво влијание имаат браќата и сестрите на вашиот карактер?

Понекогаш е тешко да се одреди кои карактеристики се генетски, а кои резултат на семејното опкружување.

25 одвратни факти за вселенското патување на кои сигурно не сте помислиле

Вселената не е толку гламурозна како што изгледа...

Луѓе кои добиле „супермоќи“ откако биле удрени од гром

Се смета дека веројатноста да ве удри гром е 1:3.000, а кога ќе се соочите со него речиси е невозможно да преживеете.

Што сакаат да слушаат бебињата додека се во стомакот на мајката?

Истражувачите од Институтот Маркез во Барселона се обиделе да откријат каква музика сакаат бебињата.

Дали е време да ја промените вашата кариера?

Незадоволството на работното место може да има многу лошо влијание на вашето ментално здравје.

13 фотографии кои го прикажуваат лошото влијание на луѓето врз Земјата

2017-тата година беше најжешката во историјата на метеоролошките мерења во последните 150 години...

Останете сингл додека не запознаете џентлмен којшто ги прави овие 70 работи

Доколку момчето на коешто имате „фрлено око“ ги исполнува поголемиот дел од овие 70 работи, дефинитивно не треба да го испуштате од раце.

Како се однесувате на домашна забава, според вашиот хороскопски знак?

Колективната енергија од сите хороскопски знаци ќе овозможи комплетна забава, на којашто ќе има од сè по малку: диво однесување, драма, сочувство, поддршка и сексапил.