изведба | Кафе пауза

Одличниот настап на Трејси Чепман е најдобрата изведба на „Stand By Me“ што некогаш сте ја слушнале

Познатата пејачка Трејси Чепман неодамна гостуваше во шоуто на Летерман каде што воодушеви со неверојатната изведба на „Stand By Me“ од Бен И. Кинг.
Датум: 20 апр 2015

Босонога улична артистка ги воодушевува минувачите со нејзиниот неверојатен „соул“ глас

Луѓето мислеле дека таа е само уште еден уличен музички артист, но тогаш запеала и се случила магија.
Датум: 03 сеп 2014
, Автор:

Сите модерни танци од А до Ш

Без разлика дали ќе ги запаметите сите танци кои се појавуваат во видеото или ќе станете да заиграте некој од нив, со сигурност ќе уживате во жешката изведба на танчарите.
Датум: 08 апр 2014
, Автор:

„Во светот на бајките“ во прекрасна изведба на Калиопи и Владо Јаневски

Сите вие кои како мали сте уживале „во светот на бајките“ и кои оваа мелодија брзо може да ве пренесе во вашето детство, уживајте во прекрасната изведба на насловната песна на Калиопи и Владо Јаневски.

Акапела верзија на песната „Royals“ од Лорди која ќе ве наежи

Тие ја изведуваат песната „Royals“ од Лорди толку фантастично, што нивната изведба ќе ве наежи сосема. Уживајте!
Датум: 28 ное 2013
, Автор:

Неверојатни танцувачки потези во изведба на американското шоу за таленти

Она што ќе го видите ќе ви ја спушти вилицата до под, исто како на членовите на жирито од America’s Got Talent.
Датум: 20 јун 2013
, Автор:

Извонредна изведба со сенки на британското шоу за таленти која ќе ве трогне до солзи

Романтична танчарска изведба, која за миг ќе ви го подзапре срцето...
Датум: 14 апр 2013
, Автор:

Здружениот труд на рок легендите

Кога рок легендите ќе го здружат трудот, следуваат вакви епски изведби.

Ново чудо од глас на годинешното шоу „Britain’s got talent“

После феноменалните изведби и откривањето на новите пејачки феномени, Пол Потс во 2007 година и Сузан Бојл во 2009 година, шоуто „Britain’s got talent“ повторно го шокираше светот со уште едно фантастично дуо.

Неверојатна модерна изведба на ирски танц

Ирската танцувачка група „Prodijig“, се собрани танцувачи кои се доволно смели да ја променат оваа традиционална игра, правејќи ја уникатна, модерна и застрашувачки добра.

Мислите дека знаете да танцувате?

„So you think you can dance“ е најголемото шоу во Америка кое е посветено на натпреварување во танцување. Создадено е од Сајмон Фулер и Најџел Литгоу во 2005 година...
Датум: 06 мар 2012
, Автор:

Неверојатна музичка изведба: прекрасен глас, чело и битбокс

Најголем хит на Антониет Коста е песната „Void of a Legend“, во изведба со виолончелистот Кевин „K. O.“ Олусола.
12