Босонога улична артистка ги воодушевува минувачите со нејзиниот неверојатен „соул“ глас

Босонога улична артистка ги воодушевува минувачите со нејзиниот неверојатен „соул“ глас

Луѓето мислеле дека таа е само уште еден уличен музички артист, но тогаш запеала и се случила магија. Изведувачката која ќе ја видите и слушнете се вика Семи Џеј и звучи прекрасно додека ја изведува нејзината оригинална песна „Killing Me Slowly“ среде Ковент Гарден во Лондон. Настапот е снимен од случаен минувач каде во живо имале можност да го видат стотици локални жители и туристи. Можеме да кажеме дека навистина сме му благодарни на Мо Елнади што го снимил и поставил ова видео на Јутјуб.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар