Креативни начини да ја соопштите вашата бременост

Првата радост ја доживувате со партнерот. Потоа следуваат најблиските, а кога веќе ќе почне да станува очигледно, веќе ќе сакате да ја споделите радоста со сите. Изберете креативен начин и подгответе се за многу лајкови и коментари на социјалните мрежи.

Во стилот на најпопуларната видеоигра

1-kreativni-nachini-da-ja-soopshtite-vashata-bremenost-kafepauza.mk

Употребете ги домашните миленици

2-kreativni-nachini-da-ja-soopshtite-vashata-bremenost-kafepauza.mk

Направете драматична сцена

3-kreativni-nachini-da-ja-soopshtite-vashata-bremenost-kafepauza.mk

На секој суперхерој му треба помошник

4-kreativni-nachini-da-ja-soopshtite-vashata-bremenost-kafepauza.mk

Најава за вашиот личен филм

5-kreativni-nachini-da-ja-soopshtite-vashata-bremenost-kafepauza.mk

Сликајте се со позната личност

6-kreativni-nachini-da-ja-soopshtite-vashata-bremenost-kafepauza.mk

Дополнете…

7-kreativni-nachini-da-ja-soopshtite-vashata-bremenost-kafepauza.mk

За мама кафе, за тато чај, а млеко за…

8-kreativni-nachini-da-ja-soopshtite-vashata-bremenost-kafepauza.mk

Покажете колку сте возбудени… Или дека сте двојно возбудени

9-kreativni-nachini-da-ja-soopshtite-vashata-bremenost-kafepauza.mk

Креирајте филмски постер со кој ќе ја доловите приказната што следува

10-kreativni-nachini-da-ja-soopshtite-vashata-bremenost-kafepauza.mk

Покажете ги вашите артистички вештини. Слободно употребете лубеница.

11-kreativni-nachini-da-ja-soopshtite-vashata-bremenost-kafepauza.mk

Надувајте балони. Кога очекувате да „пукне“ вашиот?

12-kreativni-nachini-da-ja-soopshtite-vashata-bremenost-kafepauza.mk

Унапредете го вашето прво дете во постар брат/сестра

13-kreativni-nachini-da-ja-soopshtite-vashata-bremenost-kafepauza.mk

Оправдајте се зошто јадете повеќе

14-kreativni-nachini-da-ja-soopshtite-vashata-bremenost-kafepauza.mk

Единчето има рок на траење кој истекнува на…

15-kreativni-nachini-da-ja-soopshtite-vashata-bremenost-kafepauza.mk

Ако сакате да потрошите малку повеќе време и да ги покажете вашите вештини, објавата можете да ја реализирате и во вид на видео. Еве две добри.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар