Здружениот труд на рок легендите

Иако рок фановите одат на концерти за да уживаат во оригиналните верзии на песните на нивните омилени бендови, рок легендите одвреме навреме „си поигруваат“ со нив. Како оригиналните верзии да не се доволни, па некои од нив на концертите дел од своите хитови ги освежуваат со вокал или музичка придружба од уште некој славен изведувач. Воодушевувањето кај публиката е видливо уште кога тие ќе се појават на сцена, а откако ќе го доживеат епскиот перформанс кој следува, тоа останува да се раскажува и да се прегледува одново и одново. Уживајте во прегледот од неколку такви изведби.Здружениот труд на рок легендите

U2, Bruce Springsteen & Patti Smith – Because the Night

Deep Purple, Ronnie James Dio & London Symphony Orchestra – Smoke on the Water

Foo Fighters and Led Zeppelin – Rock ‘n Roll

Queen, Elton John & Axl Rose – Bohemian Rhapsody

The Doors & Scott Stapp (Creed) – Light My Fire

The Rolling Stones & Eddie Vedder (Pearl Jam) – Wild Horses

U2 & Mick Jagger – Stuck In a Moment You Can’t Get Out of

Tom Petty, Prince, Dhani Harrison, Jeff Lynne & Steve Winwood – While My Guitar Gently Wheeps

The Rolling Stones, Axl Rose & Izzy Stradlin – Salt of the Earth

Paul McCartney, Sting, Eric Clapton, Phil Collins, Mark Knopfler & Elton John – Hey Jude

Дали вие би додале некој што сме го пропуштиле?Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар