06 март 2012 | Кафе пауза

Тест: Која боја на облека одговара на вашето расположение?

Сите ние имаме денови кога стануваме од кревет сабајле и зјапаме „бледо“ во нашиот плакар мислејќи: „Што ли да облечам денес?“. Овој проблем лесно можете да го решите.
Датум: 06 мар 2012
, Автор:

Јапонската градина „Ника Јуко“ – вистински рај на Земјата

Не станува збор за обична цветна градина, туку за неверојатен предел кој е естетски обликуван за да придонесе за поголем мир и уживање на посетителите.

Мудростите на Чарли Чаплин

Чарли Чаплин е меѓу највлијателните луѓе во ерата на немиот филм. Тој е легенда на визуелната комедија, мимиката и на фарсата. Ве потсетуваме на неговите мудрости и на неговиот „страшен“ хумор.
Датум: 06 мар 2012
, Автор:

Како да бидете секогаш на време?

Точноста е многу важна за градење професионален имиџ и оставање позитивни први впечатоци. Прочитајте како да бидете секогаш на време.
Датум: 06 мар 2012
, Автор:

Мислите дека знаете да танцувате?

„So you think you can dance“ е најголемото шоу во Америка кое е посветено на натпреварување во танцување. Создадено е од Сајмон Фулер и Најџел Литгоу во 2005 година...
Датум: 06 мар 2012
, Автор:

Како да отпатувате до вселената?

Еден лет во вселената чини 20-30 милиони долари, цена која не е фиксна туку се договара со секој патник посебно. Оние поекстремните можат да доплатат уште 15 милиони за да прошетаат во вселената накратко...
Датум: 06 мар 2012
, Автор:

Уметност од изрезбана храна

Илиjан Илиев е фотограф од Манчестер, Велика Британија чие 20-годишно искуство во светот на фотографијата, резултирало со еден необичен и карактеристичен стил на доловување мртва природа.
Датум: 06 мар 2012
, Автор: