Фотографиите од овој насмеан гуштер и неговата играчка ќе ви го разубават денот!

Престанете веднаш што и да правите и одвојте неколку минути за да се запознаете со овој насмеан тропски гуштер.

Фока без уши гушка кадифена играчка која наликува на неа

Оваа фока дефинитивно е едно од најубавите нешта што сте ги виделе во последно време.

Ова кученце обожава да спие како неговата играчка

Кученцето Мару и неговото поларно плишано мече - најслаткото дуо на социјалните мрежи!

Ова куче ги уништува сите плишани играчки освен една

Запознајте ја Лука, куче од расата алјаски маламут кое ужива да ги уништува своите играчки!
Датум: 17 дек 2015

Направете верверичка од обична ракавица

Кога веќе сте загубиле некоја ракавица, размислете повторно пред да ја фрлите другата: од неа може да направите прекрасна играчка која би била совршен новогодишен подарок за некој од вашите најмили најмали. :)
Датум: 25 дек 2014
, Автор:

Слатки кутриња спијат во прегратките на своите омилени плишани играчки

Зарем има нешто послатко и понеодоливо од мали кутриња кои спијат со своите мали плишани играчки?

Наместо автомобил паркирале детска количка, зашто им се може!

Едно австралиско семејство своето паркинг место го држи со пластична количка-играчка за деца. :)

Флипер со Ајпад – играчка за враќање во детството

Необичен флипер кој може да се користи со едноставно вградување на Ајпад во него...

Робот-трансформер во вистинскиот живот

Овој пат, кога зборуваме за робот-трансформер не мислиме на филм, на видео игра или на играчка, туку на вистински робот-трансформер.

Вистината за Рубиковата коцка

Точно е дека ја создал унгарецот Ерно Рубик, затоа и го носи неговото име, но целта не му била да ги забавува луѓето низ светот, туку да ги објасни принципите на тродимензионалното планирање...
Датум: 05 мар 2012
, Автор:

Фотографии од кучиња во подводна акција

Знаејќи го фактот дека кучињата ќе му понудат искреност која ќе може да ја пренесе преку фотографии, тој се одлучил на еден несекојдневен чекор, да направи фотосерија со кучиња снимени под вода.
12