03 март 2017 | Кафе пауза

Тајната за беспрекорниот изглед на Моника Белучи: 7-дневна диета и режим на вежбање

Италијанската убавица го открива својот целокупен план на исхрана, како и умерениот и лежерен режим на вежбање кој е заслужен за нејзиното фантастично тело.

Филм: Логан (Logan)

Во блиска иднина, Логан се грижи за болниот професор X. Нивниот живот целосно ќе се смени по појавата на 10-годишен мутант.

Водич за организирање на вашиот фрижидер: Зошто не треба да го чувате млекото на вратата?

Добро организираниот фрижидер е од витално значење, затоа потрудете се да го применувате овој водич.

10 факти што треба да ги знаете за личностите родени во месец март

Ако сте родени во март или пак познавате некоја ваша блиска личност родена во овој месец, тогаш треба да бидете особено горди на тоа.

Урнебесни и саркастични цитати кои ќе ви докажат дека жените владеат со светот

Мудрите и способни жени како Џејн Остин и Дороти Паркер ги поставиле темелите на женската независност, а денес Елен Деџенерис постојано докажува дека и жените знаат да се шегуваат.

18 мали валкани навики кои сите жени ги имаат, но никогаш нема да го признаат тоа

Жени, не мора да им признаете на другите, но барем признајте си на себе.

Истражувањата откриваат: Премногу луѓе се чувствуваат непријатно кога купуваат контрацептиви

Најновите истражувања покажале дека сѐ уште владеат многу негативни емоции во врска со купувањето контрацептивни таблети и презервативи.

Фока без уши гушка кадифена играчка која наликува на неа

Оваа фока дефинитивно е едно од најубавите нешта што сте ги виделе во последно време.

16 непријатни моменти низ кои сите барем еднаш поминале

Без разлика колку не ни се доаѓа тоа чувство, сите ние одвреме-навреме се засрамуваме.

Само маж кој не се сака себеси може да се однесува лошо со жената што го љуби

Само несигурните луѓе можат намерно да повредат друг човек.
12