18 мали валкани навики кои сите жени ги имаат, но никогаш нема да го признаат тоа

Точно е дека жените бараат уредност и секогаш сакаат да изгледаат прекрасно. Но, покрај тоа, тие имаат и неколку мали валкани навики кои ги прават во својата спална соба, но кои никогаш не би ги признале затоа што се особено непријатни. Во продолжение погледнете дел од нив, во кои сигурно ќе се пронајдете и самите. Не мора да им признаете на другите, но барем признајте си себеси.

18 валкани работи кои сите жени ги прават во нивните соби, но никогаш нема да го признаат тоа

1. Кога ќе им се истури нешто на тепихот, тие тријат со ногата и се надеваат дека брзо ќе исчезне.

2. Забораваат да ги вратат чиниите и чашите назад во кујната, па во нивната спална соба им се насобираат премногу садови.

3. Јадат во кревет додека гледаат телевизија, а утредента се будат со трошки по нивното тело.

4. Имаат облека која не е доволно валкана за да се пере, а ниту пак доволно чиста за да ја носат, па затоа ја оставаат на столот.

5. Оставаат влажен пешкир на креветот откако ќе се истушираат, па брзаат да излезат, за кога ќе се вратат да сфатат дека таа вечер треба да спијат на влажен кревет.

6. На нивните чаршафи има многу флеки, но сепак продолжуваат да спијат врз нив.

7. Дозволуваат да се исушат трагите од сексот и продолжуваат да ги користат чаршафите како и нормално. Па што е важно што се малку валкани.

8. Одамна немаат купено нов душек, перница…

9. Ги сечат ноктите и притоа ги оставаат исечоците на подот во нивната соба. Којзнае колку мртва кожа има таму…

18 валкани работи кои сите жени ги прават во нивните соби, но никогаш нема да го признаат тоа

10. Ја собираат косата од четката и ја оставаат во купишта на некое место во нивната соба.

11. Ставаат многу непотребни работи под креветот, надевајќи се дека некој ден ќе им притребаат или пак ќе ги фрлат наредниот пат кога ќе чистат.

12. Фрлаат од далеку ѓубриња во кантата за отпадоци, но кога нема да ја погодат, оставаат ѓубрето да стои во собата со денови.

13. Имаат работи кои не им одговараат па треба да ги заменат, но секогаш го пропуштаат рокот за замена.

14. Ставаат премногу облека на една закачалка, па се разлутуваат кога облеката ќе им се растури и ќе им падне на подот.

15. Имаат многу пара пижами расфрлани низ собата. Секогаш помислуваат да ги здиплат, но никогаш не го остваруваат тоа.

16. И кога знаат дека е време да ги променат чаршафите и навлаката за перница, секогаш го одложуваат ова.

17. Огледалото во нивната соба е замачкано и полно со прашина.

18. Имаат некое парче облека кое никогаш не било исперено. А сепак го носат.

18 валкани работи кои сите жени ги прават во нивните соби, но никогаш нема да го признаат тоа


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар